چگونه سفر لوکس با قیمت مناسب برویم؟

چگونه سفر لوکس با قیمت مناسب برویم؟

برای رفتن به سفرهای لوکس حتما لازم نیست که میلیونر باشید. ماشما را راهنمایی می کنیم که چگونه با صرف هزینه ی کمتر در هتل های پنج ستاره و لوکس اقامت کنید و با کیفیت تر سفر کنید.

2safar

• زمان های غیر پیک را شناسایی کنید

فکر نکنید یک هتل پنج ستاره ی زیبا و لوکس در قلب پاریس الزاماً آخر هفته ها گران تر از وسط هفته است. اگر مشتریان هتل بیشتر به دلایل کاری و تجاری در آن هتل اقامت دارند، پس احتمالا آخر هفته ها هتل خلوت تر است و کارکنان هتل مایل خواهند بود اتاق ها را پر کنند و به این منظور گاهی تخفیف های کلانی پیشنهاد می دهند. هتل هایی که در قسمت های اداری شهر واقع هستند می توانند انتخاب خوبی برای سفرهای آخر هفته باشند. اما هتل های مناطق توریستی مثل هتل های محدوده ی برج ایفل آخر هفته ها شلوغ هستند. این هتل ها برای اقامت در وسط هفته گزینه ی مناسب تری می باشند.

2safar

• اهل برنامه های وفاداری مشتریان باشید

هتل ها امروزه به دنبال جذب مشتریان ثابت هستند و برنامه های وفاداری خود را ساده تر از گذشته کرده اند. حتی اگر شما هتلی را مستقیما رزرو نکرده و از سایت های واسطه استفاده کرده باشید باز هم به امتیازهای شما افروده می شود. پس وقتی به هتل لوکسی می روید در مورد شرایط ثبت نام در برنامه های وفاداری و باشگاه مشتریان هتل پرس و جو کنید. این کار بخصوص در مورد هتل های زنجیره ای از اهمیت بالایی برخوردار است. با هر بار اقامت امتیاز شما افزایش پیدا کرده و در اقامت های بعدی شامل تخفیف بیشتری می شوید و حتی می توانید از امکاناتی چون ماساژ رایگان به عنوان مشتری وفادار هتل استفاده کنید.

2safar

• از هتل های مناطق توریستی اجتناب کنید

بطور کلی هر چه هتل از مناطق توریستی شهر دور تر باشد، ارزان تر است. اما ارزان تر بودن تنها مزیت این هتل ها نیست. ممکن است آب بازی در دل شب در هتل Marina Bay Sands سنگاپور جذابیت خاص خود را داشته باشد، اما اقامت در هتلی در مناطق رو به رشدی چون Little India شما را با بخشی از سنگاپور آشنا خواهد کرد که قبلا از وجودش آگاهی نداشته اید و پول کمتری هم صرف خواهید کرد.

2safar

• هنگام چک این پرواز درخواست صندلی فرست کلاس کنید

امروزه ایرلاین ها مشکلات مالی بیشتری را نسبت به گذشته تجربه می کنند بنا براین زیاد پیش می آید که پرواز بیش از گنجایش رزرو شده باشد به این معنی که قسمت اقتصادی هواپیما پر باشد و ایرلاین به مسافران صندلی بیزینس کلاس پیشنهاد دهد. بنابراین هیچ ضرری ندارد که در مورد امکان آپگرید صندلی خود هنگام گرفتن کارت پرواز سوال کنید. سعی کنید این کار را با خوشرویی انجام دهید. اگر از صف طولانی گله کنید و مدام غر بزنید شانس زیادی نخواهید داشت.

2safar

• هتل های ALL Inclusive را در نظر بگیرید

امروزه هتل هایAll رایج تر از گذشته هستند و وعده های غذایی با کیفیت و امکانات مختلفی به مشتریان عرضه می کنند. گاهی هتل ها، پکیج های All را جدا از خدمات رایج خود ارائه می دهند پس حتماً در این باره از هتل پرس و جو کنید.

2safar