چگونه وسایل آرایشی بهداشتی را برای سفر بسته بندی کنیم

چگونه وسایل آرایشی بهداشتی را برای سفر بسته بندی کنیم

نگذارید در آغاز سفر با منظره ای چون سایه ی چشم خرد شده و شامپوی منفجر شده مواجه شوید. این راهکارها را بخوانید تا از نحوه بسته بندی این وسایل برای سفر آگاهی یابید.

مواد پودری را محکم ببندید.

برای اینکه مواد پودری تان مثل پودر صورت یا سایه چشم، در راه سفر شکسته و خرد نشوند، آن ها محکم بسته بندی کنید. برای این کار باید یک گلوله پنبه یا یک اسفنج آرایشی یا چند دستمال کاغذی در فضای بین پودر و آینه ی درب آن قرار دهید تا شوک ناشی از ضربات وارده را جذب کند و ماده آرایشی تان خرد نشود. اگر احیاناً پودرتان خرد شد اصلاً نترسید، می توانید مقداری الکل طبی روی آن بریزید و پودر را مجدداً فشرده سازید. وقتی که ماده خشک شد همانند روز اول خواهد بود.

2safar

هوای بطری ها را خارج سازید.

این موضوع حاصل تخیل شما نیست، درپوش بطری لوسیون ها و سرم ها واقعاً در هنگام پرواز از جا در می آید و مواد به بیرون نشت می کنند. همان فشار هوایی که سبب گرفتگی گوش های شما هنگام پرواز می شود، سبب باز شدن درب بطری ها نیز می گردد. برای اینکه احتمال این اتفاق را کاهش دهید، بهتر است قبل از بسته بندی، هوای موجود در بطری کرم و شامپو و لوسیون خود را خارج سازید و سپس درب آن ها را محکم کنید.

2safar

یک لایه محافظتی اضافه ایجاد کنید.

برای محافظت از نشت موادی چون شامپو، نرم کننده و سایر مواد ازین قبیل، یک تکه نایلون را بصورت مربع ببرید، روی سوراخ خروجی بطری قرار دهید و سپس درب بطری را محکم کنید. برای محکم کاری بیشتر این بطری ها را در یکی دو لایه نایلون اضافی هم بپیچید.

2safar

بطری های سایز سفری برای مواد آرایشی تان درست کنید.

قبل از سفر سری به پلاستیک فروشی محل زندگی تان بزنید و بطری های پلاستیکی چند بار مصرف کوچک مناسب برای مواد آرایشی بهداشتی تان انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که حجم آن ها زیرصد میلی لیتر باشد تا در هنگام عبور از چک امنیتی دچار مشکل نشوید. برای موادی که در حجم کمتر از این حد مورد نیاز هستند مثل کرم پودر یا پرایمر، می توانید از جا لنزی های قدیمی استفاده کنید و مقدار اندک مورد نیاز خود را در آن بریزید.

2safar

کیف آرایش تان را قسمت بندی کنید.

مواد آرایشی مشابه را قبل از این که درون کیف آرایش تان بگذارید در کیف های کوچک زیپ دار قرار دهید. وقتی همه آن ها آماده شد، ابتدا وسایل سنگین تری مثل اسپری مو و شیشه کرم پودر را در انتهای کیف آرایش قرار دهید و سپس مواد سبک تر را بگذارید تا فشار کمتری به آن ها وارد آید.

2safar

مواد آرایشی را در مرکز چمدان تان قرار دهید.

اگر وسایل آرایشی بهداشتی تان را در مرکز چمدان قرار دهید، لباس های اطراف آن نقش ضربه گیر را ایفا خواهند کرد. برای محافظت بیشتر حتی می توانید حوله یا سوییشرتی دور کیف آرایش تان بپیچید. اگر وسایل شکستنی دیگری مثل شیشه عطرنیز دارید، آن را بین چند جفت جوراب یا درون کلاه یک سوییشرت بسته بندی کنید.

2safar