کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که میتوان دقیقه 90 انجام داد - قسمت دوم

کارهایی که باید تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام دهیم و کارهایی که می توان دقیقه 90 انجام داد - قسمت دوم

در این مقاله به کاهایی که لازم است حداقل 24 ساعت مانده به پرواز انجام شده و به اتمام برسند می پردازیم. به علاوه به کارهایی که می توانید برای دقیقه ی 90 بگذارید و انجام آن ها از قبل ضروری نیست نیز اشاره می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: چمدان هایی که به بار تحویل می دهید بسته و آماده باشد.

این یکی از کار هایی است که باید چند روز قبل ار سفر شروع کرده و بیست و چهار ساعت قبل از پرواز به پایان رسانده باشید. فکر اینکه بستن چمدان ها را به روز آخر موکول کنید به هیچ وجه توصیه نمی شود. در ابتدا لیست کاملی از وسایل مورد نیاز سفر تهیه کرده و آن ها را از روی لیست در چمدان ها بگذارید. اگر از چند روز قبل تهیه ی لیست و بستن چمدان را آغاز کنید هم استرس و فشار کاری شما برای روز آخر سفر کمتر می شود و هم در صورت کم و کسری چیزی فرصت تهیه ی آن را خواهید داشت. علاوه بر همه ی این ها، اگر روز آخر چمدان را ببندید معمولاً چیزی جا می گذارید.

2safar

دقیقه ی نود: چمدان کابین بسته شود.

داستان چمدان کابین با سایر چمدان ها متفاوت است. اگر با مقاله های 2Safar آشنا باشید می دانید که چمدان کوچک کابین مخصوص چیز های قیمتی و ضروری مانند دارو ها و غیره که نمی توانید ریسک گم شدن آن ها در چمدان بار بپذیرید و یا وسایل راحتی پرواز و چیزهای شخصی نظیر مسواک و غیره است. معمولاً این وسایل را باید در 24 ساعت آخر در چمدان قرار داد.

معمولاً همین وسایل ضروری مانند شارژر موبایل یا مسواک هستند که فراموش می شوند چون شما چمدان هایتان را از قبل می بندید و برداشتن این وسایل را به دقیقه ی آخر واگذار می کنید و بعد هم به سادگی این کار را از خاطر می برید. بنابراین تقسیم وسایل به طور دقیق بین چمدان های بار و چمدان کابین و رسیدگی به چمدان کابین در ساعات آخر کمک می کند که همه چیز به راحتی سر جای خود قرار بگیرد.

2safar

حداقل تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود: کار شستن و خشک کردن لباس ها را به اتمام رسیده باشد.

اگر لباسی را برای سفر نیاز دارید باید از چند روز قبل از سفر بر اساس لیست آن لباس را آماده کرده باشید. بنابراین اگر لباس نیاز به شستشو یا اتو دارد باید از قبل انجام شده و در چمدان قرار گرفته باشد. هرگز به فکر روشن کردن ماشین لباس شویی و خشک کن در روز آخر نباشید، چون در نهایت مجبور می شوید شلوار جین مرطوبتان را در چمدان بگذارید یا از خیر بردن لباس مورد علاقه تان به سفر بگذرید.

2safar

دقیقه ی نود: خانه مرتب و تمیز شود.

شما می توانید خانه را روز قبل از سفر مرتب کنید چون کارهای قبل از سفر معمولاً با شلوغی همراه است، ضمن اینکه دوباره ظروف کثیف در سینک تلمبار شده یا ماشین ظرف شویی پر می شود. بنابراین چند ساعت قبل از سفر و به خصوص بعد از خوردن آخرین وعده ی غذایی تان در خانه به همه چیز سر و سامان دهید تا در پایان سفر به خانه ای تمیز و مرتب برگردید.

2safar