کالری در سفر

کالری در سفر

اغلب ما وقتی از یک سفر شاد به خانه بر می گردیم، پس از وزن کردن خود دچار وحشت شده و شادی ما زائل می شود. از خودمان می پرسیم چطور بعد از آن همه فعالیت و پیاده روی چند کیلو اضافه وزن پیدا کرده ایم و هفته ها مجبور به گرفتن رژیم هستیم تا از شر اضافه وزن سفر خلاص شویم. دلیل چاق شدن در طول سفر را باید در غذاهایی که می خوریم پیدا کنیم. از آن جا که در ایام سفر ما هر روز بیرون غذا می خوریم و به خوراکی های سالم و رژیمی خانه دسترسی نداریم، هر چقدر هم فعالیت داشته باشیم ممکن است باز هم قادر به سوزاندن کالری های دریافتی نشویم.

در این مقاله خورکی هایی که معمولاً در سفر مصرف می شود با میزان کالری آن ها مرور می کنیم. بهتر است در سفر بعدی مراقب کالری های مخفی در وعده های غذایی یا میان وعده های خود باشیم تا لذت و شادی سفر منجر به اضافه وزن یا یک رژیم اجباری نشود. با 2Safarهمراه باشید.

2safar

1. همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده – 1700 کالری

یکی از پر کالری ترین وعده های غذایی ممکن همبرگر است. البته کالری همبرگر های مختلف با توجه به حجم آن ها متفاوت است اما اگر یک دابل برگر همراه با سیب زمینی سرخ کرده سفارش دهیم 1700 کالری ناقابل را وارد بدن خود می کنیم. میانگین کالری روزانه ی مورد نیاز خانم ها 2000 کالری است. پس اگر یکی از این همبرگرها را نوش جان کنیم فقط سیصد کالری دیگر برای باقی روز مجاز به دریافت کالری بدون چاق شدن هستیم!

2safar

2. قهوه – 380 کالری

شاید از کالری فراوان قهوه ها، نسکافه ها و هات چاکلت ها بی خبر باشیم. اما بهتر است بدانیم یک فنجان قهوه ی لاته یا موکا بیش ار سیصد کالری دارد. بنا براین هر گاه در طول سفر احساس خستگی کردیک و تصمیم گرفتیم انرژی خود را با نوشیدن قهوه بالا ببریم، بهتر است به سراغ اسپرسو های تلخ برویم زیرا با سفارش قهوه های خامه دار ما به اندازه یک وعده ی غذایی کالری مصرف می کنیم.

2safar

3. بستنی و شکلات – 720 کالری

ما معمولاً در طول سفر بیشتر از زندگی روزمره بستنی و شیرینی جات می خوریم زیرا وقت آزاد زیادی برای گردش داریم و کافه های اغوا کننده به ما چشمک می زنند. خوردن یک بستنی لذیذ با شکلات آب شده ی رویش در یک کافه ی دوست داشتنی می تواند خاطره ی خوشی برایمان خلق کند. اما خوب است بدانیم این بستنی های به ظاهر بی ضرر حدود 720 کالری دارند و یکی از عوامل اضافه وزن پس از سفر هستند! شاید با دانستن این موضوع دفعه ی بعد سالاد میوه سفارش دهیم.

2safar

4. نوشیدنی های میوه ای – 300 تا 700 کالری

در طول سفر هرگاه که تشنه می شویم، خود را به یک نوشیدنی میوه ای مهمان می کنیم. این نوشیدنی ها به خصوص در سفر های ساحلی بسیار محبوب هستند. اما چنان چه بدانیم با توجه به قند بالای این نوشیدنی ها، هر بار 300 تا 700 کالری مصرف می کنیم، دفعه ی بعد نوشیدن آب را ترجیح دهیم!

2safar