جاذبه های گردشگری جهان - کتابخانه عمومی دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - کتابخانه عمومی دهلی هند

2safar

در میان جاذبه های گردشگری نمونه های عجیب، جالب، متفاوت و بسیار تکراری در شهر ها و کشور های مختلف دنیا می بینیم، برخی از این جاذبه های گردشگری، جنبه تاریخی دارند، بسیاری از آنها بخشی از جاذبه های تفریحی به شمار می آیند و تعدادی دیگر را جاذبه های فرهنگی و بومی می توان نام گذاری کرد، که در برخی از کشور ها نمونه هایی خاص و منحصر به فرد را می توان مشاهده کرد و هیجان سفر را به یادگار برد و گاه در میان جاذبه های تفریحی، تاریخی و فرهنگی یک کشور می توان نمونه های پرتکراری را دید، که با توجه به تکرار چنین مکان هایی مانند موزه های تاریخی، رنگ و بوی خاص خود را دارند و بدون شک تاثیر عمیقی در شناخت آن مقصد شما خواهند داشت، به همین خاطر این بار در 2safar می خواهیم با شما به بازدید از کتاب خانه ی عمومی دهلی برویم، با ما باشید.

2safar

کتابخانه ها را می توان حافظه ی تاریخی یک سرزمین دانست، حافظه ای ارزشمند ترین بخش هویتی یک ملت، یک سرزمیم و یک کشور به شمار می آید. از سوی دیگر، کتاب بهترین دریچه ی ورود به یک سرزمین تازه است و می تواند بال های نامرئی سفر شما به هر کجای این جهان باشد. از این رو، در میان جاذبه های گردشگری در نقاط مختلف دنیا برخی از کتابخانه های مرکزی در شهر های مهم دنیا یکی از جاذبه های گردشگری به شمار می آیند و شاید بتوان گفت تلاش می شود بهترین چهره ی فرهنگی برای نشان دادن هویت آن سرزمین باشد، به همین دلیل، در بسیاری از شهر ها ساختمان های باشکوه و بنا هایی خاص میزبان این گنجینه ی ارزشمند است، که امروزه بیشتر سمبلیک به نظر می رسد اما با این حال، در بسیاری از کشور ها می توان از آن ها به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی نام برد.

2safar

در شهر تاریخی و زیبا دهلی هم از کتابخانه ی عمومی شهر می توان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری نام برد، جاذبه ای که به عنوان یکی از میراث های ملی هندوستان به شمار می آید. روند شکل گیری کتاب خانه ی عمومی دهلی از سال 1944 آغاز شد و در این میان دولت هند از کمک های سازمان یونسکو نیز بهره مند بود، تا این که در 27 اکتبر 1951 با این مکان به صور رسمی افتتاح شد.

2safar

در روز افتتاحیه جواهر لعل نهرو نخست وزیر محبوب هندوستان، حضور داشت. گردشگران در این مجموعه فرهنگی و هویتی می توانند با بسیار از آثار مکتوب هندی و بین المللی آشنا شوند، بسیار از کتاب هایی که شناخت و فرهنگ هندوستان، فرهنگ و جامعه پیچیده ی این سرزمین تاریخی برای شما ساده تر می کند و در کنار آن فضایی تکنولوژیکی موجود، هند را بهتر به شما نشان خواهد داد. از سوی دیگر، با توجه به پیشرفت تکنولوژیک بسیار از کتاب ها را نمی توان پیدا کرد، بسیاری از آثار را نمی توان از نزدیک دید، اما در چنین مکان هایی این فرصت برای شما مهیاست. از دیگر امکانات موجود در کتابخانه ی عمومی بخش جانبی این مجموعه ی فرهنگی است که برای بسیاری از گردشگران تماشایی و جذاب خواهد بود.