کرایه خودرو در روسیه

کرایه خودرو در روسیه

نحوه ی کرایه خودرو

در شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه این امکان برای شما مهیا خواهد بود از طریق شرکت های بین المللی و شرکت های داخلی روسیه اتومبیل مورد نظرتان را اجاره کنید، همچنین برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و گردشگران ، سایت هایی طراحی شده که شرکت های با کیفیت و خدمات بالاتر و مناسب تر را به شما معرفی می کند.

2safar

از سوی دیگر، شما می توانید در شهر های بزرگ میزبان جام جهانی2018، اتومبیل مورد نظرتان را در فرودگاه و ایستگاه های راه آهن نیز کرایه کنید. برخی از هتل ها هم امکان اجاره اتومبیل را برای شما فراهم کرده اند.

2safar

مقررات مربوط به راننده

2safar

در اغلب موارد، در شرکت های اجاره ی خودرو حداقل سن فرد متقاضی کرایه ی خودرو برای اتومبیل های کلاس A و B باید 21 سال باشد و این شرایط سنی برای اتومبیل های کلاس C و بالاتر به 23 سال سن افزایش می یابد. همچنین شما، برای اجاره ی خودور به یک کارت شناسایی و گواهینامه ی رانندگی، نیاز مند هستید، که حداقل تا یکسال بعد از زمان اجاره ی خودرو اعتبار داشته باشد. شرکت های بزرگ علاوه بر این موارد یک یا دو کارت اعتباری دارای سپرده فعال نیز به منظور ضمانت از مشتریان خود تقاضا می کنند. البته شرکت های اجاره دهنده خودرو با توجه به خود مورد نظر شما، مبلغی را که از 4500 -5000 روبل شروع می شود را به عنوان سپرده از شما درخواست می کنند.

2safar

سپرده ی خودرو

در بیشتر شرکت های اجاره دهنده ی خودرو سپرده های امنیتی را از مشتریان درخواست می کنند.این سپرده ها خسارت های احتمالی که تحت پوشش بیمه قرار می گیرند را شامل نمی شوند و برای امکان خسارات احتمالی لاستیک ها، آینه ها، بنزین و فرانشیز بیمه یا کسر مالیات از مشتریان خواسته می شود. از سوی دیگر، سپرده داده شده به شرکت در صورتی که اتومبیل اجاره گرفته شده ی تان را بدون خسارت و با یک مخزن کامل بنزین به شرکت بازگردانید به شما پس داده خواهد شد. این روند به طور معمول بین 2-3 روز و یک ماه به طول می کشد تا سرمایه ی سپرده ها در کارت های اعتباری در دسترس شما قرار بگیرد.

2safar

مبلغ سپرده درخواستی شرکت های اجاره دهنده ی خودرو مستقیما به مسئولیت راننده در خصوص احتمال تصادف و سرقت اتومبیل مربوط می شود.

بیمه خودرو های اجاره ای

2safar

در هنگام اجاره خودرو از شرکت ها، مفاد بیمه نامه ی اتومبیل مورد نظرتان را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در روسیه دو نوع بیمه اتومبیل وجود دارد، بیمه ی مورد نیاز(OSAGO) و بیمه ی داوطلبانه (KASKO).

در مفاد بیمه نامه های مورد نیاز (OSAGO) در صورت بروز حادثه به صاحبان بیمه نامه و مالکان خودرو (شرکت های اجاره دهنده ی خودرو) مبلغی بیش از 400 هزار روبل پرداخت نمی شود و این بیمه می تواند به کسانی که در اثر این حادثه آسیب دیده اند پرداخت شود. در صورت فوت، شرکت بیمه 500 هزار روبل را به خانواده آن فرد پرداخت خواهند کرد.در صورتی که هزینه تصادف و حوادث آن بالاتر این اعداد گفته شده در بیمه نامه ی مورد نیاز باشد خود افراد( اجاره کنندگان خودرو)باید مابقی آن را پرداخت کنند و بر طبق مفاد این بیمه نامه هزینه های بالاتر از محدوده ی قانونی این بیمه نامه توسط فرد متقاضی و یا از طریق بیمه داوطلبانه قابل پرداخت خواهد بود.

2safar

خط و مشی KASKO( بیمه داوطلبانه ) و میزان کسر مالیات طرفین از طریق توافق میان مشتری و شرکت بیمه تعیین و تنظیم می شود. توافق نامه های بیمه ی KASKO به طور معمول شامل فرانشیز مالیاتی یاتعدیل مالیاتی خواهند شد. بنابر این، قبل از اجاره ی اتومبیل، ایده ی مناسبی است که خودروهایی را که دارای بیمه نامه ی KASKOیا همان داوطلبانه هستند را اجاره کنید.

حمایت های تکمیلی

2safar

در شهر های میزبان جام جهانی روسیه برخی اوقات شرکت های اجاره دهنده ی خودور خدمات شناخته شده مازادی را به مشتریان خود ارائه می دهند، خدمات حمایتی چون " کاهش خطر مسئولیت" یا " حمایت تعدیلی" از آن دست خدماتی هستند که به مشتریان عرضه می شوند. این سرویس ها در صورت بروز حادثه و عدم مسئولیت راننده یا بی تقصیر بودن راننده در تصادف، مشتریمحکوم به پرداخت جریمه نخواهد بود. همچنین سرویس های دیگری نیز چون سرویس " مسئولیت صفر" یا " خدمات حفاظتی کامل" هستند که در صورت عدم نقض قوانین رانندگی توسط مشتری، آنها از تصادف، سرقت و آسیب خودور معاف بوده و مشتری هیچ گونه مسئولیتی در این میان بر عهده نخواهد د اشت. توجه داشته باشید که رانندگی در شرایط نامناسب و رد تست پزشکی توسط راننده، ناقض این سرویس ها خواهد بود.

2safar

برخورداری از این سرویس ها می تواندهزینه های اضافی را به همراه داشته باشد بهتر است به وجود چنین آپشن ها و امتیازاتی در سرویس ها ارائه شده دقت کنید.

تصادف خودرو های اجاره ایی

2safar

اگر در حین رانندگی یک خودرو اجاره ایی تصادف کردید، در اولین اقدام با شماره 112 مربوط به حوادث راهنمایی و رانندگی و شرکتی که خودرو را از آنجا اجاره کرده اید، تماس بگیرید. شرکت های اجاره دهنده ی خودرو تنها در صورتی که شما بتوانید از مامور پلیس راهنمایی و رانندگی گزارش امضاء شده ی دقیق و رسمی در خصوص تصادف تهیه کنید،هزینه های بیمه را پرداخت می کنند.

2safar

در این خصوص باید دقت داشته باشید که گزارش امضا شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی باید به طور دقیق با اطلاعات کامل شما تکمیل شده باشد و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خودرو به طور صحیح وارد شده و مقصر تصادف نیز مشخص شود. اسناد مربوطه و گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی را مورد بررسی قرار دهید و آنها را باید به شرکت های اجاره دهنده ی خودرو تحویل دهید.برخی از شرکت های اجاره دهنده ی خودرو هم سرویس های اضطراری لازم در این خصوص را با هزینه های اضافی به مشتریان ارائه می دهند. افسر راهنمایی و رانندگی به طور مستقیم با اداره ی راهنمایی و رانندگی در ارتباط است و در صورتی که با مامور پلیس مشکل برقراری ارتباط کلامی داشتید سعی کنید از سفارت خانه یا کنسولگری کشورتان کمک بگیرید.

جریمه های نقض قوانین راهنمایی و رانندگی

2safar

تمام برگه های جریمه ی خودرو های اجاره ایی به شرکت های اجاره دهنده ی خودرو ارسال می شود. در صورتی که برگه جریمه پیش از تحویل خودرو توسط شما به شرکت مربوطه داده شود، جریمه از طریق کارت اعتباری شما پرداخت می شود. اگر هم در زمان تحویل اتومبیل توسط شما برگه ی جریمه به شرکت داده شود، شرکت اجاره دهنده ی خودرو از شما هزینه ی برگه جریمه را خواهد گرفت. اما در صورتی برگه ی جریمه پس از تحویل خودرو توسط شما به شرکت داده شود، برگه جریمه با توجه به اطلاعات تان برای آدرس شما ارسال می شود. بهتر است پرداخت جریمه را نادیده نگیرید چرا که جریمه بدون پرداخت می تواند در آینده شما را از دریافت ویزای روسیه محروم کند.

2safar

شروط دیگر شرکت ها

شرکت های اجاره دهنده ی خودرو مسافت محدود و مشخصی را برای خودرو های خود تعیین می کنند وشما حق خروج از محدودی تعیین شده توسط شرکت را نخواهید داشت، نقض این قوانین منجر به جریمه شما از سوی شرکت خواهد شد.همچنین غیر معمول است که شما یک خودرو را در یک مکان اجاره کرده و آن را در نقطه ایی دیگر تحویل دهید. همه شرکت های اجاره دهنده ی خودرو نیز اجازه خروج از روسیه را به شما نخواهند داد(اما در زمان اجاره خودرو می توانید با شرکت مربوطه به توافق در خصوص محدوده ی ترددتان توافق کنید).

2safar