کشور هایی که از توریست ها استقبال نمی کنند - قسمت دوم

کشور هایی که از توریست ها استقبال نمی کنند - قسمت دوم

در این مقاله کشور هایی را معرفی می کنیم که مدت هاست دیگر از توریست ها استقبال نمی کنند و اگر چه همچنان برخی از آن ها جزء پر بازدید کننده ترین کشور های جهان هستند، اما از اینکه مورد انتخاب توریست ها قرار می گیرند خوشحال نمی شوند.

اروگوئه

اروگوئه کشوری است که بین دو کشور توریستی معروف، برزیل و آرژانتین، ساندویچ شده است. اگر دلیل اینکه چرا نام این کشور در این لیست است را می پرسید باید گفت اروگوئه جاذبه های توریستی چندانی ندارد. اگر چه مانند سایر کشور های آمریکای جنوبی اروگوئه طبیعتی زیبا دارد اما به نظر نمی رسد این کشور تلاشی در راه جذب توریست کند و بیشتر مایل است با جمیعیت سه و نیم میلیون نفری اش از مزاحمت خارجی ها در امان باشد.

2safar

کرواسی

کرواسی در سال های اخیر به موفقیت فوق العاده ای در صنعت توریسم رسیده است و این موفقیت دلایل متعددی دارد. از فیلم برداری سریال محبوب بازی تاج و تخت گرفته تا محبوبیت شهر قدیمیِ دوبرونیک و دریای سحر آمیز آدریاتیک. شهر دوبرونیک به تنهایی پذیرای 10 هزار توریست در روز است و این امر سبب شده تعداد ساکنین شهر از 5000 نفر در سال 1991 به 1157 نفر در سال 2018 برسد. علت این کاهش جمعیت عمدتاً به ازدحام توریست ها و اختلالی که در روند عادی زندگی مردم ایجاد کرده اند بر می گردد.

2safar

فرانسه

مردم از سرتاسر جهان به خاطر هنر، معماری، تاریخ، مد و غذا به فرانسه سفر می کنند. پایتخت این کشور، پاریس بیش از ظرفیتش پذیرایی توریست است و مردم بومی کم کم صبرشان لبریز شده است. طوری که بسیاری از مردم پاریس فقط به زبان فرانسوی صحبت می کنند و هیچ اهمیتی نمی دهند که مخاطبِ خارجی زبانشان را متوجه می شود یا نه. آن ها حتی اگر هم بتوانند از زبان انگلیسی استفاده نمی کنند و معتقدند این وظیفه ی توریست ها است که زبان فرانسوی را بیاموزند.

2safar

دانمارک

تعداد توریست های دانمارک سال به سال افزایش می یابد، به خصوص در شهر کپنهاک تعداد توریست ها از دو برابر تعداد مردم بومی بیشتر است. جمعیت کپنهاگ 600 هزار نفر است در حالی که تعداد توریست ها یک میلیون و 600 هزار نفر تخمین زده می شود. یکی از نکات مهم در ارتباط با دانمارکی ها این است که آن ها به شدت به قوانین و مقررات پایبند هستند و از اینکه توریست ها این قوانین را زیر ا می گذارند متنفرند. اخیراً برای هتل ها و سایر مراکز توریستی قوانینی وضع شده است که از اردحام توریست ها در این شهر جلوگیری شود.

2safar

آلمان

آلمان حال و هوایی دارد که با تمام کشور ها فرق می کند. انگار نسیم آزادی در این کشور می وزد. یکی از اصلی ترین دلایل ازدحام توریست ها در این کشور، به خصوص پایتخت آن برلین، همین آزادی است. در این شهر شما می توانید در محله های باستانی گردش کنید، آزادانه به جشن و پایکوبی بپردازید و صد ها فعالیت مختلف را به دلخواه انحام دهید. با این حال انتظار مورد استقبال گرفتن از سوی مردم بومی را نداشته باشید! آن ها از شلوغی شهر به خاطر وجود توریست ها خسته هستند و اگر بشنوند شما توریست هستید احتمالاً خوشحال نمی شوند.

2safar