کشور هایی که از توریست ها استقبال نمی کنند - قسمت سوم

کشور هایی که از توریست ها استقبال نمی کنند - قسمت سوم

در این مقاله کشور هایی را معرفی می کنیم که مدت هاست دیگر از توریست ها استقبال نمی کنند و اگر چه همچنان برخی از آن ها جزء پر بازدید کننده ترین کشور های جهان هستند، اما از اینکه مورد انتخاب توریست ها قرار می گیرند خوشحال نمی شوند.

یونان

جاذبه های توریستی یونان فراوان است و اقتصاد این کشور نیز از صنعت توریسم سود می برد. اما این به آن معنا نیست که مردم یونان الزاماً از رفت و آمد توریست ها به کشورشان خوشحال می شوند. مثلاً جزیره ی سانتورینی با خانه های سفید رنگ و سقف های گنبدی شکل آبی اش مدت هاست که به لحاظ توریست اشباع شده است. مردم بومی این جزیره از ازدحام توریست ها آرامش ندارند و نیمی از آن ها در سال های اخیر کوچ کرده اند. توریست ها متأسفانه با بی تفاوتی در در طبیعت زباله می ریزند و به ساختمان ها آسیب می رسانند.

2safar

پرتغال

لیسبونِ پرتغال یکی دیگر از شهر هایی است که به لحاظ توریست اشباع شده است. اگر چه هجوم توریست ها به لیسبون موجب رونق کسب و کار های محلی شده ، همه ی مردم سودی از این قضیه نمی برند و رشد بی رویه ی توریسم را مختل زندگی خود می دانند. مثلاً قیمت خانه در مرکز لیسبون فوق العاده بالا رفته است و مردم بومی دیگر قادر به پرداخت چنین هزینه ای نیستند. به علاوه خانه های قدیمی و باستانی به اجاره ی توریست ها در می آید و آن ها به این خانه ها آسیب می زنند و بافت قدیمی شهر را به مرور زمان از بین می برند.

2safar

شیلی

مردم شیلی عاشق سایت قدیمی موآی هستند که در یک جزیره ی کوچک واقع شده است. این سایت شامل مجسمه هایی می شود که از سنگ تراشیده شده اند و سال ها قبل محل برگزای مراسم توسط مردمان راپا نوئی بوده است. برخی از این مجسمه ها بسیار بلند و سنگین هستند و وزنی بیش از 80 تن دارند. متأسفانه هجوم بی رویه ی توریست ها به این جزیره ی کوچک موجب آسیب زیادی به این مجسمه های دوست داشتنی شده و موآی را در معض نابودی قرار داده است. توریست ها بی توجه به مقررات مجسمه ها را لمس می کنند و به آن ها صدمه های جبران ناپذیر وارد می سازند.

2safar

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از پر بازدید کننده ترین کشور ها در قاره ی آفریقا است و با وجود بروز خشکسالی و همچنین بالا بودن میزان جرم و جنایت، همچنان تعداد توریست های این کشور روز به روز در حال افزایش می باشد. کیپ تاون با دارا بودن قابلیت های اکوتوریسم، سواحل فوق العاده زیبا و بسیاری از جاذبه های دیگر یک جواهر محسوب می شود. با این حال یکی از دلایلی که مردم این شهر از توریست ها استقبال نمی کنند و نام این کشور در فهرست ما قرار گرفته، بالا رفتن نرخ زمین در این شهر است. مردم محلی دیگر به سختی می توانند از عهده ی قیمت خانه ها بر بیایند و این موضوع موجب خشم و ناراحتی شان از صنعت گردشگری شده است.

2safar