کلیهر، موسس شرکت Southwest Airlines، در سن 87 سالگی فوت می کند

15 دی 1397

Herb Kelleher، یکی از بنیانگذاران هواپیمایی جنوب غربی، در سن 87 سالگی فوت کرده است، این شرکت در بیانیه ای کوتاه اعلام کرده است.شرکت هواپیمایی کم هزینه ایالات متحده در سال 1967 راه اندازی شد تا هواپیمای جهانی را دوباره تغییر دهد. کلیهر توسط همسرش جوآن و سه فرزندش زنده ماند.یک بیانیه از Southwest Airlines به عنوان خوانده شده: "هرب پیشگام، یک مهاجم و یک نوآور بود. چشم انداز او، هواپیمای تجاری را متحول کرد و آسمان را دموکراتیک کرد.

"اشتیاق گیاه، زندگی عجیب و غریب و سرمایه گذاری ناخوشایند در روابط باعث شد تا همه کسانی که او را می شناختند، برداشت های ماندگار و قابل توجهی داشته باشند و برای همیشه پایه و اساس فرقه ای هواپیمایی جنوب غربی هستند." این شرکت در ابتدا با هدف ارائه پروازهای ارزان بین شهرهای تگزاس هوستون، دالاس و سن آنتونیو بود. با این حال، تنها به مجازات رفت و آمد در دادگاه عالی دادگاه تگزاس در سال 1971 تحت تاثیر قرار دادن چالش از اپراتورهای رقیب. گری کلی، مدیر اجرایی کنونی Southwest Airlines، گفت: "هرب مربی مرسوم و دوست داشتنی است و یکی از بزرگترین لذت های زندگی من در طول 30 سال کار با Herb بوده است."مهر و موم او در صنعت هواپیمایی و همه کسانی که او را لمس کرده است عمیق است. "چشم انداز وی برای ساختن مسافرت هوایی برای همه باعث تغییر صنعت این صنعت شده است، و شما هنوز هم می توانید ببینید که تحول امروزه رخ می دهد."

Southwest بلیط های ارزان قیمت را در کابین های کلاس بدون صندلی های رزرو شده برای اولین بار ارائه می دهد. از این پس این نوآوری ها در صنعت هواپیمایی شایع شده است. مدل کسب و کار جنوب غربی همچنین شامل زمانهای کوتاه مدت در فرودگاه ها، خدمه کابین جمع آوری زباله و بهره برداری از هواپیما بالا بود. از زمان گسترش این شرکت، بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت در جهان بوده است.این در حال حاضر بیش از 700 هواپیمای بوئینگ 737 را اداره می کند.در اوج سفر فصل، Southwest بیش از 4،000 روز هفته را در میان شبکه ای از 99 مقصد در ایالات متحده و ده کشور دیگر فعالیت می کند.