جاذبه های گردشگری ایران - استان سمنان - قسمت اول

جاذبه های گردشگری ایران - استان سمنان - قسمت اول

2safar

در ادامه ی مسیر 2safar به مراکز استان و جاذبه های گردشگری نزدیک آن شهر ها در استان سمنان به شهر زیبای سمنان می رسیم، اگر با ما در این مسیر همراه بوده باشید، قصد داریم در ابتدای معرفی جاذبه های گردشگری ایران، ابتدا از شهر های بزرگ و مراکز استان ها دیدن کنیم و در ادامه این راه جذاب و تماشایی به تمامی جاذبه های ایران سر بزنیم، ببینیم، آشنا شویم و معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

2safar

مهمترین ویژگی این شهر قرار گرفتن میان حد و مرز آسمان و زمین است، شاید شاعرانه برسد اما این شهر در جنوب رشته کوه البرز واقع شده، جایی که آسمان دست یافتنی تر به نظر می رسد، جایی که افسانه ها و اسطوره های بسیاری از اساطیر ایرانی را می توان در آنجا دنبال کرد و از سوی دیگر سمنان در شمال جغرافیای دشت کویر واقع شده که می توان اصطلاح میان آسمان و زمین را برای این شهر بکار برد. همان طور که در مرعفی استان سمنان به استان ورنه در دروان باستان و در خلال پادشاهی های هخامنشی و اشکانی اشاره کردیم، این شهر و این دیار بخشی از تمدن و تاریخی کهن می باشد و کومش نامی جدید تر از ورنه برای این منطقه است، به همین خاطر مانند هر نقطه ی دیگری از ایران، به بخشی تاریخ قدم خواهید گذاشت.

2safar

در سمنان با توجه به موقعیت جغرافیای و دور بودن از مرز های شرقی و غربی، بسیاری از آسیب های مقطعی بر این سرزمین پرداستان، به سمنان آسیب نرساند، اما حمله های اسکندر، اعراب و مغول نیز در هویت و تاریخی سمنان مانند ایران تاثیری مستقیم داشت، با این حال، این شهر نسبت به بسیاری از شهر های کناری در شمال و جنوب ، غرب و شرق کمتر مورد حمله و جنگ ها بود، و در دوران معاصر آثار مختلف در این شهر برجای مانده که در کنار هم با همه ی آنها آشنا خواهیم شد. بنا ها و آثاری مانند، مسجد جامع سمنان با آن شکوه معماری فاخر اش، منار سلجوقی، مسجد امام، گرمابه پهنه، عمارت و باغ امیر و بسیاری دیگر از جاذبه و مکان های زیبای که دیدن شان برای گردشگران لذت بخش و فراموش نشدنی خواهد بود. از جمله بخش های دیگر جذاب در این شهر صنایع دستی است، در بازار و دیگر بخش های مهم سمنان می توانید آنها را از نزدیک مشاهده کنید و برای یادگار سوغات های بی نظیری با خود به همراه ببرید.

2safar

سمنان شهری خشک و معتدل است، شهری زیبا با مردمانی خون گرم صمیمی که به واسطه ی موقعیت جغرافیایی اش کمتر با تنوع زبانی و قومی رو به رو است، فارس زبانان اهالی این شهر به شمار می آیند، هر چند از دیگر زبان های موجود در ایران را هم می توان در سمنان دید، با این حال، جاذبه های این شهر پیش روی شما قرار دارند، جاذبه هایی که تنوع و گوناگونی شان مهمترین مزیت آنها محسوب می شوند و گردشگران بسیاری را با تنوع سلایق می توانند خوشحال کنند، ما هم در 2safar در این شهر تماشایی با شما هم قدم می شویم، جاذبه های زیبا را می بینیم و سفر می کنیم، به تاریخ و فرهنگ غنی که انسان را در پس روابط ساده به هم نزدیک تر می کند و صمیمانه تر کنار هم می نشاند.