جاذبه های گردشگری ایران - بابا امان بجنورد - قسمت اول

جاذبه های گردشگری ایران - بابا امان بجنورد - قسمت اول

2safar

موقعیت جغرافیایی بجنورد فرصت های طبیعی و گردشگری جذابی برای برای این منطقه ایجاد کرده است و گردشگران بسیاری در مسیر سفرهایشان، راهی این منطقه می شوند و از فرصت های بسیار جذاب طبیعی این ناحیه بهره می برند، یکی از این جاذبه های زیبا و تماشایی شهر بجنورد، گردشگاه بابا امان است که در طول سال پذیرای گردشگران بسیاری می باشد. گردشگاه بابا امان در 10 کیلومتری جاده ی بجنورد- مشهد قرار دارد، این منطقه به عنوان جاذبه ای طبیعی با پوشش گیاهی بالا و تنوع جانوری متنوع مکان دنج، آرامش بخش ، زیبا و دلنشین است، با ما در 2safar همراه باشید.

2safar

گردشگاه بابا امان به عنوان یکی از قدیمی ترین پارک های گردشگری ایران شناخته می شود، که البته نباید از این موضوع غافل بود، که موقعیت جغرافیایی و اقلیمی این منطقه و چشمه های جوشان این ناحیه این فرصت بسیار ارزشمند برای این ناحیه ایجاد کرده است. اگر می خواهید راهی این منطقه شوید، چشمه های پر آب ، رود جاری، سایه های وسیع و سنگین این ناحیه، با درختان متنوع و قدیمی شان پیش روی شما قرار دارد. البته در ادامه ی معرفی این ناحیه بیشتر از جزئیات و موقعیت های تفریحی بابا امان خواهیم گفت. منطقه ی گردشگری بابا امان یکی از وسیع ترین مناطق با پوشش گیاهی بالا در شمال خراسان را دارد، در این ناحیه پارک جنگلی دارای 400 هزار اصله درخت است، که در میان این 400 هزار اصله درخت می توان درختان چنار، چنارک، زالزالک، اقاقیا، بید و زردآلو را مشاهده کنید، نکته جالبی که در نظر داشته باشید، پوشش گیاهی بسیار مشاهده میان منطقه ی بابا امان و بش قارداش در نزدیکی بجنورد است، که پیش تر این منطقه ی بسیار زیبا، جذاب و دیدنی را نیز در 2safar معرفی کردیم. از همین رو، گردشگران در بابا امان با وسعتی در حدود 250 هکتار پوشش درختی رو به رو هستند، درختانی قطور که یکی از قدیمی ترین درختان این ناحیه با داشتن 400 سال سن از قدیمی ترین چنار های شمال خراسان به شمار می رود و شما می توانید در بابا امان این درخت قدیمی و بسیار قطور را از نزدیک ببینید و مانند بسیاری از گردشگران در کنار این درخت عکسی به یادگار بیندازید.

2safar

از دیگر ویژگی های گردشگاه بابا امان، چشمه ها و استخر های پر آب این ناحیه است، که یکی از مهمترین دلایل گستردگی و جذابیت فضای سبز در آنجاست. چشمه های گردشگاه بابا امان، از دل کوه بیرون می آیند و به استخر های تعبیه شده در این منطقه می ریزند، بسیاری از کارشناسان آب معتقدند که آب چشمه های این ناحیه دارای مواد بسیاری غنی شده ای هستند که دارای فواید بالایی می باشند. آب های روانی که از چهار چشمه ی جوشان تپه های بابا امان خارج می شوند، در کنار درختان پر سایه ی این منطقه ی گردشگری جذاب برای گردشگران فضا هایی بسیار دلنشینی ایجاد می کنند، در بسیار ایام سال، گردشگران و بازدید کنندگان بسیاری را در کنار استخر ها و مسیر های جاری آب و در زیر سایه های دلنشین درختان این ناحیه می بینید، که یک پناهگاه بسیاری دلنشین و خوش آب و هوا و البته خنک در فضل تابستان هستند، با ما در ادامه بازدید از گردشگاه بابا امان همراه باشید.

2safar