جاذبه های گردشگری جهان - تپه لیکاویتوس آتن یونان - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - تپه لیکاویتوس آتن یونان - قسمت دوم

2safar

در ادامه، معرفی جاذبه های گردشگری تپه ی تاریخی و جذاب لیکاویتوس، با فضا های دیدنی و هیجان انگیزی رو به رو خواهید شد، . این تپه ی تاریخی صرفا یک مکان طبیعی و با مناظر زیبا نیست و فارغ از منظره های با شکوه آتن از آن بالا، هنگامی که به بالای این تپه می رسید تازه متوجه خواهید شد که چه انتخاب درستی داشتید و از طی کردن مسیر های مختلف این تپه ی دیدنی کاملا احساس رضایت خواهید داشت، با شما اطمینان می دهم، که رفتن به این مکان و تماشای این فضا یکی از فراموش نشدنی ترین لحظه های شما در آتن را رقم می زند.

2safar

از جمله جاذبه های تماشایی پیش روی گردشگران در بالای تپه ی لیکاویتوس کلیسای سنت جورج است. در بالای تپه ی لیکاویتوس که افق دید بسیار مناسبی پیش روی گردشگران قرار دارد و گردشگران از آکروپولیس افسانه ای تا دیگر بخش های آتن را مقابل خود می بینند، یک ساختمان سفید رنگ با عناصر اصلی معماری کلیسا های قرن نوزدهم پیش روی شماست، ساختمانی که از آن به عنوان یکی از بنا های شاخص یا به اصطلاح landmark یاد می کنند، که در بالای تپه ی لیکاویتوس قابل مشاهده است. این کلیسای ارتدوکس به سنت جورج تقدیم شده و با همان نیز شناخته می شود. بر اساس اطلاعات تاریخی این بنا را در قرن نوزدهم ساختند ، البته پیش از این بنا، کلیسای دیگری در دوران بیزانس درست در بالای این تپه ساخته شده بود که به الیاس نبی اختصاص داشت، با توجه به آسیب ها و تخریب قسمت های مختلفی از کلیسای قدیمی، پس از خروج ترکان مسلمان و استقلال یونان در دهه ی 1830، این کلیسای سفید رنگ از نوساخته شد و به نوعی بازگشت مسیحیت به آتن اعلام گردید. پلان کلی کلیسای جدید مستطیل شکل است و یک کلیسای ساده به شمار می رود، و دور از تزئینات خاص و پیچیده ی بسیاری از کلیسا ها، به عنوان یکی از نماد های مسیحیت در آتن شناخته می شود، در دوران امپراتوری بیزانس با توجه به موقعیت این تپه و اشراف کامل اش به شهر، ساخت کلیسا حرکتی نمادین به شمار می رفت و جذابیت بسیاری داشت. امروزه هم بسیاری از گردشگران با دیدن چنین بنای مذهبی در این مکان تعجب می کنند. به همین خاطر، نمی توان این تپه و محیط بسیار زیبایش را جاذبه ای تاریخی ندانست.

2safar

اما این تنها بنا و جاذبه ی دیدنی در بالای تپه ی لیکاویتوس نیست، کی پایین تر از کلیسا، یک تئاتر بزرگ در فضای باز وجود دارد و با ظرفیتی در حدود 4 هزار نفر میزبان بسیاری از مراسم های مختلف می باشد، اگر در فصل تابستان به آتن رفته اید، حتما، به این تئاتر روید، دیدن یک کنسرت در فضایی باز و در آن ارتفاع بدون شک تجربه ای به یاد ماندنی خواهد بود، حتی تماشایی نمایش های تئاتر بر روی صحنه ی تئاتر تپه ی لیکاویتوس نیز برای شما جذابیتی غیر قابل انکار خواهد داشت.

2safar

در سمت دیگر این تپه یک رستوران زیبا و شیک وجود دارد، نشستن در این رستوران، تماشای منتظره ی آتن و لذت غذا خوردن در یک رستوران آتنی، لحظه های زیبا و گرمی را برای شما رقم می زند. با ما در ادامه ی آشنایی با شهر زیبای آتن همراه باشید.