جاذبه های گردشگری جهان - اولین قبرستان آتن یونان - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان - اولین قبرستان آتن یونان - قسمت اول

2safar

در سفر به شهر های مختلف جهان، با مکان هایی رو به رو می شوید، که شاید هرگز تصور رفتن به چنین مکانی هایی در یک سفر بین المللی به ذهن تان خطور هم نکرده، مکان هایی که هیچ گاه به عنوان یک جاذبه گردشگری در لیست مکان هایی که می خواهید ببیند قرار ندارد، اما ما در این سفر به آتن می خواهیم شما را با مکانی آشنا کنیم، که با وجود غیر عادی بودن اش، اما انتخاب هیجان انگیز، شاید ترس آور و البته جذاب خواهد بود، مکانی بدون شک از آن جاذبه های به شمار می رود، که در تعریف خاطرات سفرتان به آتن، آن را فراموش نمی کنید و از قلم نمی افتد و حتی ممکن است با هیجان بیشتری آن برای دوستان تان تعریف کنید.

2safar

اولین گورستان آتن که با عنوان گورستان رسمی شهر یکی از دیدنی ترین مکان های غیر عادی است که به شما معرفی می کنیم، گورستانی که هیچ فکرش را نمی کرد که روزگاری به یک جاذبه ی گردشگری معتبر برای گردشگران خارجی و حتی یونانی تبدیل شود. داستان این قبرستان به روزها و سال های استقلال یونان باز می گردد، زمانی که این شهر و این کشور هویت تاریخی اش را در قرن نوزدهم میلادی از سلطان های عثمانی پس گرفت و یونان به بخشی از اروپا بازگشت. این قبرستان در سال 1837 و در نزدیکی معبد زئوس و ورزشگاه پاناتینایک ساخته شد، در واقع باید گفت که این گورستان در پشت معبد قرار دارد و در این سال به عنوان محلی برای دفن اجساد انتخاب می شود.

2safar

برای رفتن به این مکان باید خود را به خیابان Anapafseos (خیابان Eternal Rest) برسانید. در آنجا محوطه ای بزرگ، با فضایی سبز و دیدنی و کاج ها و سرو ها زیبایی را می بینید، که اولین گورستان یونان جدید به شمار می آید. این گورستان مجموعه ای بزرگی است که در طول سالیان متمادی به آرامی بخش های مختلفی به آن اضافه شده و بخش مهمی از حافظه ی تاریخی شهر آتن در دو قرن اخیر به شمار می آید، حافظه ای به نوعی در شکل گیری درد های مشترک مردم شهر حضور پررنگی داشته است، اما این ها جذابیت های دیدنی این مکان نیستند ، برای گردشگران در کنار شناخت بهتر آتن، مردمانش و فرهنگ شان، تجربه ای جذاب و شاید هیجان انگیز نیز محسوب شود.

2safar

یکی از بخش های دیدنی این گورستان، سنگ های قبر دیدنی با ظرافت های هنری است که در تنوع بالا خواهید دید، این قبرستان برای گردشگران می توانند، یک نمایشگاه جذاب و تاریخی از مجسمه ها و سنگ های قبری باشد که طی دو قرن اخیر در این محل قرا گرفته و افراد بسیاری در اینجا در کنا آن ها دفن شده اند. بر روی سنگ های قبر اطلاعات فردی و شخصی نوشته شده که به زبان یونانی هستند، اما برای گردشگران آشنایی بیشتر و درک نزدیک تر از فرهنگ مردم آتن در دوران معاصر را در پی دارد، دیدن مجسمه ها و سنگ های قبر ها هم داستان دیگری دارند. نکته جالب دیگر قبر های افراد معروف سرشناس یونانی است که اهمیت و جذابیت این گورستان را بیشتر می کند، با ما در ادامه ی این مسیر همراه باشید، هنوز قسمت های دیدنی از این گورستان نگفته مانده است.

2safar