جاذبه های گردشگری جهان - دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت سوم

جاذبه های گردشگری جهان - دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت سوم

2safar

دهکده ی المپیک با برخورداری از بخش ها و قسمت های مختلف می تواند برای گردشگران علاقه مند به ورزش مجموعه ای تماشایی، جذاب و دیدنی باشد به همین خاطر در کنار هم به استادیوم های متعدد داخل دهکده می رویم و به طور مختصر با آنها آشنا می شویم. یکی از این بخش ها، استادیوم، المپیک نیکوس گالیس(The Nikos Galis Olympic Indoor Hall) است، که به عنوان سالن سرپوشیده ی گالیس نیز شناخته می شود، این محوطه ی ورزشی، در سال 1995 به مجموعه اضافه شد و برای برگزاری المپیک تابستانی نیز بازسازی های عمده ای در آن صورت گرفت. در سال 2004 این فضای ورزشی محل برگزاری مسابقات زیبا و هیجان انگیز ژیمناستیک و ترامبولینگ هنری بود، ماده های مختلف این دو رشته ورزشی در این سالن برگزار شد و مدال قهرمانان این رشته ی ورزشی هم در این سالن زیبا اهدا شد. از دیگر رویداد های مهم در این استادیوم، برگزاری مسابقه ی فینال بسکتبال مسابقات المپیک بود که در این جا برگزار شد. یورو ویژن هم دیگر رویداد مهم ورزشی است که در خلال سال 2006 در این سالن سرپوشیده برگزار گردید.

2safar

از دیگر بخش های مهم در خلال المپیک 2004 آتن و این مجموعه ی ورزشی می توان به مرکز آبی المپیک آتن اشاره کرد، که دارای دو استخر رو باز و یک استخر سرپوشیده است، البته این مرکز برای اولین بار در سال 1991 افتتاح شد اما به عنوان یکی از بخش های مهم المپیک 2004 به همان منظور مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. استخر بزرگ این استادیوم، در حدود 11 هزارو 500 نفر گنجایش دارد، و مسابقات شنا و واترپلو در این بخش برگزار شد و همچنان مهمترین مرکز آبی ورزشی آتن محسوب می شود. البته در استخر کوچک تر روباز که البته کوچکی آن به واسطه ی حجم تعداد گنجایش تماشاگران است و در حدود 5هزار و 300 نفر در این بخش مسابقات المپیک 2004 را از نزدیک دیدند. استخر سرپوشیده با گنایش 6 هزار نفر گستردگی بیشتر این مسابقات را نشان می دهد.

2safar

هرچند، مسابقات و تب و تاب هیجان مسابقات المپیک تمام شده و اما برای علاقه مندان به ورزش فرصت مناسبی است تا در صورت برگزاری مسابقات ورزشی در مرکز آبی المپیک آتن شاهد برخی مسابقات شنا و واترپلو باشند. مسابقات دوچرخه سواری المپیک 2004 هم در استادیوم 5400 نفری ولدروم The Athens Olympic Velodrome برگزار شد، مسابقاتی که هیجان آن برای بسیاری از علاقه مندان المپیک خاطراتی درخشان و به یاد ماندنی را رقم زد. این بخش از دهکده در سال 1991 برای بازی های مدیترانه ای ساخته شد اما هویت و شکل و ساختار کنونی اش را پس از بازسازی بخش های مختلف برای مسابقات المپیک 2004 به دست آورد. یکی از ویژگی های بارز استادیوم ورزشی، سقف های دوقلویی است که فضای استادیوم را پوشش می دهد و و طراح این استادیوم هم معمار اسپانیای معروف سانتیاگو کالاتراوا ست.

2safar

پیست دوچرخه سواری مسابقات المپیک هم یکی از مهمترین مراکز ورزشی دوچرخه سواری در آتن است و گردشگران می توانند این فضای زیبا را از نزدیک مشاهده کنند و در صورت برگزاری مسابقات دوچرخه سواری، هیجان دیدن چنین رقابت هایی را از نزدیک تجربه نمایند. با در این مسیر ورزشی و هیجان انگیز همراه باشید.