جاذبه های گردشگری جهان - دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان -دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت اول

2safar

بسیاری از جاذبه های گردشگری به واسطه ی رخداد های تاریخی و مهم از برجستگی خاصی برخوردار می شوند، به نحوی بدون داشتن ویژگی متمایز کننده ای به لحاظ هویت تاریخی ، ویژگی های ساختاری و زیبایی نسبت به بسیاری از بنا ها و سازه های مشابه دیگر، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد و به عنوان یک خاطره ی مشترک، گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. دهکده ی المپیک آتن هم یکی از این مکان هاست، بنایی که از آن به عنوان بخشی از خاطران مشترک نسل امروز جهان می توان یاد کرد. آتن شهری است که میزبان بسیاری از رخداد ها و اتفاق های مختلف بوده و المپیک ها هم یکی از بخش های هویتی و تاریخی این سرزمین به شمار می آید و آتن بارها در طول تاریخ خود چه در دروان باستان و چه در دوران نزدیک تر و اواخر قرن نوزدهم، همیشه میزبان و مهد این رخداد مهم بوده و هست، اما در دنیای جدید و با شکل گیری مناسبات رسانه ای جدید، اتفاق های ورزشی بخش مهمی از خاطرات نسل های مختلف هستند، در قرن بیستم و با پایان یافتن جنگ جهانی ، با افزایش تکنولوژی این رخداد مهم ورزشی جایگاه مهمی میان زندگی مردم دنیا پیدا کرد و با شروع قرن بیست و یکم، آتن بار دیگر میزبان مسابقات المپیک شد، اما این المپیک، با وسعت چشم های مردم دنیا را به خود معطوف کرد، تماشاگران بسیاری آرزوی حضور در آتن و دیدن مسابقات المپیک را داشتند.

2safar

امروزه محل برگزاری مسابقات المپیک 2004 آتن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر و این کشور مورد توجه گردشگران قرار دارد و بسیاری از علاقه مندان به المپیک با خاطرات متنوع و متعددی که از برگزاری آن مسابقات در این محیط داشته اند، مشتاقانه به دیدن این دهکده ی ورزشی می آیند. مکانی که بار ها باعث شادی و غم ملت های مختلف و مردم نقاط مختلف جهان شده است. دهکده ی مسابقات المپیک 2004 آتن در شمال شرق این شهر واقع شده و در واقع در منطقه ی ماروسی قرار دارد.

2safar

مرکز دو میدانی این مجموعه ی ورزشی در سال 1991 میزبان بازی های مدیترانه ای بود و در همان دهه یعنی در سال 1997 مسابقات جهانی دو میدانی در این بخش از مجموعه ی وسیع کنونی برگزار گردید. در سال های بعد هم برنامه های مختلف ورزشی در بخش قدیمی مجموعه برگزار شد، اما پس از انتخاب آتن به عنوان میزبان مسابقات المپیک 2004، این مکان بهترین گزینه برای ایجاد دهکده ی مسابقات بود. به همین منظور، کمیته ی المپیک یونان و مسئولان برگزاری مسابقات معماری اسپانیایی به نام سانتیاگو کالاتروا Santiago Calatrava را مسئول طراحی و تدوین طرح کلی دهکده ی مسابقات المپیک کردند و او نیز در انجام کار موفق شد و در نتیجه مسئولیت اجرای طرح خود را نیز بر عهده گرفت.

2safar

با افتتاحیه ی مسابقات المپیک، دهکده ی مسابقات در آتن، به بخشی از خاطرات مشترک نسل های مختلفی از مردم دنیا تبدیل شد، قهرمانان بسیاری در این دهکده شب ها و روز های مهمی از زندگی خود را سپری کردند و در کنار آنان هم ملت های مختلفی در کنار قهرمانانشان، اشک ریختند و به شادی پرداختند. با ما در ادامه بازدید از این مجموعه ی دیدنی همراه باشید.