جاذبه های گردشگری جهان - اولین قبرستان آتن یونان - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - اولین قبرستان آتن یونان - قسمت دوم

2safar

در ادامه ی آشنایی با اولین گورستان آتن باید گفت که در این گورستان سه سه کلیسا وجود دارد، کلیسای اصلی در این قبرستان کلیسای سنت تئودورُس Saint Theodores است، که متعلق به فرقه ارتدوکس می باشد، در کنار این کلیسا هم مقبره ها و قبر های خاصی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، قبر های خاص با سنگ های قبر و مجسمه هایی که به هیچ وجه مانند یک قبر ساده نیست و از همین رو جذابیت بسیار زیبادی برای گردشگران خواهد داشت. دیگر کلیسای کوچک در این قبرستان هم کلیسایی است که به سنت لازاروس Saint Lazarus تقدیم شده و این کلیسا هم متعلق به ارتدوکس های آتنی است، سومین کلیسا هم با بنایی کوچک متعلق به سنت چارلز Saint Charles می باشد و متعلق به کاتولیک های یونانی آتنی است، البته این قبرستان تنها به یونانی ها تعلق ندارد و قبر های زیادی از آن متعلق به افرادی است که در آتن جان سپرده اند.

2safar

اما برای ادامه آشنایی و پیش از پرداختن به مقبره های خاص و افراد مشهور این گورستان، هیجان رفتن به یک چنین مکانی در لایه از ترس نهفته است، مکانی متعلق به مردگان، با تصاویر و خاص و موقعیتی منحصر به فرد، بدون شک برای بسیاری از افراد هیجان انگیز خواهد بود، دنیای مردگان طرفداران بسیاری دارد و این گورستان تاریخی هم می توان روایت گر بخش از داستان های فانتزی ذهن شما باشد. اما جدا از این مسئله فانتزی، بسیاری از افراد سرشناس یونانی و آتنی در این قبرستان دفن شده اند و برای کسانی شناخت بیشتری از یونان به خصوص تاریخ معاصر اش دارند، جذابیت بیشتری خواهد داشت.

2safar

یکی از قسمت های زیبا این قبرستان به مقبره ی خانوادگی Pesmazoglou تعلق دارد و مقبره ی Melina Mercouri از جمله قسمت های خاص و چشمگیر این گورستان می باشد، مقبره ی هانریش شلیمان Heinrich Schliemann هم از جمله مقبره های دیدنی است که در این گورستان می توان از نزدیک دید. یکی از مقبره های دیدنی گورستان رسمی آتن، مقبره ی صوفیا آفنتاکی Sofia Afentaki که زنی در حال خواب را تصویر کشیده شده است، البته این مقبره که بیشتر به یک اثر هنری می ماند اثری متعلق به یانولیس چالپاس Yannoulis Chalepas مجسمه ساز و هنرمند معروف یونانی است، این قبر برای بسیاری از گردشگران و یونانی ها، مانند یک نمایشگاه مجسمه سازی محبوب و دیدنی است.

2safar

مقبره ی جورج آوروف هم از از دیگر مقبره های دیدنی و شاخص این گورستان محسوب می شود، فردی یکی از بازرگانان و خیران یونانی بود، او یکی از محبوب ترین شخصیت های مردمی یونان به شمار می آید.مقبره ی دیدنی و تماشایی تئودوس کولوکوترونیس Theodoros Kolokotronis نیز هم از جمله مقبره ی های زیبا این گورستان است. این ها تنها تعدادی از مقبره ی های شاخص این مجموعه به شمار می روند، همان طور که پیش تر گفته شد، گورستان رسمی آتن که اولین گورستان یونان جدید نیز به شمار می آید، بیشتر شبیه به یک نمایشگاه بی نظیر هنری است، که در نضایی زیبا و سرسبز هنر و، تاریخ و گذشته ی بزرگان، نخبگان و هنرمندان آتنی و یونانی را به گردشگران نشان می دهد، از این رو، این گورستان و مقبره های دیدنی و تماشایی اش بیشتر نام و یاد این افراد سرشناس را زنده نگه خواهد داشت.

2safar