اشتباهاتی که زوج ها هنگام نخستین سفرهایشان مرتکب می شوند - قسمت ششم

اشتباهاتی که زوج ها هنگام نخستین سفرهایشان مرتکب می شوند - قسمت ششم

با اجتناب از وقایعی که در این مقاله برای تان گرد آورده ایم می توانید اوقات بهتری در سفر برای خود فراهم سازید، ولی همواره به خاطر داشته باشید که بهتر است در سفر بر خوبی های یکدیگر تمرکز داشته باشید و در فکر عیب جویی نباشید. این است بیست و چهار کار اشتباهی که ممکن است سفر دو نفره تان را خراب کند:

هزینه نکردن برای هتل

شما برای پرواز و سایر فعالیت های سفرتان پول پرداخت می کنید، ولی پای هتل که به میان می آید بیشتر زوج ها تمایل چندانی به هزینه کردن ندارند. هتل به عنوان مکان پایه در سفرهای شما از اهمیت زیادی برخوردار است. آن جا جایی است که در آن استراحت می کنید، می خوابید، حمام می کنید، غذا می خورید و به برنامه ریزی روزهای سفرتان می پردازید. وقتی به عنوان زوج سفر می کنید، همیشه بهتر است که برای هتل بیشتر هزینه کنید چون ارزشش را دارد. هتل های با نظافت نامناسب برای سلامتی شما خطر آفرین اند. سفر، موقعیتی خاطره ساز است و یکی از عناصر اصلی آن یاد و خاطر شما از محل اقامت تان می باشد.

2safar

هم زمان مریض شدن

آن دسته از زوج هایی که فکر می کنند بیماری مسری همسرشان را نخواهند گرفت و نیاز به مراعات خاصی ندارند، بهتر است در این مورد تجدید نظر کنند. از آنجا که هر دو نفرتان در یک اتاق هتل اقامت دارید، هوای یکسانی را تنفس کرده و وسایل مشترکی را لمس می کنید احتمال این که شما نیز از همسرتان بیماری بگیرید زیاد است. پس اگرزوجتان در سفر بیمار شد فاصله ی لازم را با او رعایت کنید و از داروهای مناسبی برای پیشگیری از بیماری استفاده کنید. دستان تان را مرتب بشویید، از ضدعفونی کننده ها استفاده کنید و غذای سالم بخورید. بهتر است حداقل یک نفر از زوجین سالم باشد تا به امورات سفر رسیدگی و از دیگری نیز مراقبت کند.

2safar

از دست دادن پرواز

عذر و بهانه های زیادی برای جا ماندن از پرواز وجود ندارد مگر این که واقعاً اورژانسی در کار باشد. لازم است روز سفر زودتر از خواب برخیزید و به فرودگاه بروید تا مطمئن باشید که پرواز را از دست نخواهید داد. مسافران زیادی با گمان اینکه به موقع خواهند رسید از پروازشان جا می مانند. برخی کارشناسان پیشنهاد می کنند که مسافر ها نباید دیرتر از 90 دقیقه مانده به پروازهای داخلی و 120 دقیقه مانده به پرواز های خارجی به فرودگاه برسند. زمان زیادی مانده به پرواز دیگر باری از شما تحویل گرفته نخواهد شد پس حتماً زمان خود را تنظیم کنید تا از چیزی جا نمانید.

2safar

دوست پیدا نکردن در حین سفر

کسل کننده ترین مسافرت ها آن هایی هستند که دوستی در آن ها شکل نگیرد. افراد زیادی در محل اقامت تان وجود دارند که می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید. از آن جا که با همسرتان سفر می کنید هر دو نفر موضوعات زیادی برای اشتراک با دوستان تان خواهید داشت. خودتان را محدود به بودن با همسفران تان نکنید و سعی کنید با افراد جدیدی نیز آشنا شوید و فعالیت های مشترکی را با هم برنامه ریزی کنید. البته اصل اولی را که گفتیم به خاطر داشته باشید که هرگز نباید در سفرهای زوجی، کل زمان تان را به وقت گذرانی با دوستان تان اختصاص بدهید و این زمان ارزشمند برای بودن با همسرتان را از دست بدهید.

2safar