جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت سوم

جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت سوم

در این مقاله به معرفی نفسگیر ترین جاده های دنیا می پردازیم. رانندگی در این جاده ها بسیار مخاطره آمیز است و در عین حال رانندگان ماجراجو از رانندگی در آن ها استقبال می کنند. با2Safar همراه باشید.

جاده ی اسکیپرز، نیوزلند

جاده ی اسکیپرز یکی از باریک ترین جاده های جهان است و یک اتومبیل به سختی در عرض آن جای می گیرد. این جاده با تمام باریکی اش دو طرفه نیز هست و چون دو اتومبیل نمی توانند به هیچ شکلی از کنار هم رد شوند رانندگان فقط با خواندن دعا و نذر و نیاز در این جاده رانندگی می کنند. ناگفته نماند این جاده مناظر بسیار زیبایی دارد اما هیچ راننده ای ریسک نمی کند تا نگاهی به مناظر اطراف بیندازد.

2safar

جاده ی اِستِلویو، ایتالیا

یکی دیگر از جاده های زیگ زاگی و مرگبار در جهان جاده ی اِستِلویو در کشور ایتالیا است که به علت کوهستانی بودن، باریکی جاده و پیچ های تندش افراد زیادی را تا کنون به کام مرگ فرستاده است. جاده به قدری پیچ در پیچ است که سرنشینان اتومبیل مانند سوار شدن بر ترن شهر بازی سرگیجه می گیرند. در این اوضاع خطر ریزش کوه نیز وجود دارد و دیگر خودتان تصور کنید کسانی که در این جاده رانندگی می کنند تا چه حد شجاع هستند. البته باید گفت این جاده در عین خطرناکی یکی از زیبا ترین و خوش منظره ترین جاده های جهان است.

2safar

گردنه ی تاروکو، تایوان

این گردنه قطعاً یکی از بزرگ ترین جاذبه های توریستی کشور تایوان است، اما برای رسیدن به آن باید در جاده ای رانندگی کنید که دست کمی از تونل وحشت ندارد. یکی از اصلی ترین دلایل خطرناکی جاده وجود انواع وسایل نقلیه است که در این جاده به سمت گردنه حرکت می کنند. باریکی جاده و عبور موتور و ماشین سنگین موجب شده این جاده یکی از خطرناک ترین جاده های کشور تایوان لقب بگیرد. به همه ی این ها وجود گرد و خاک و غبار در هنگام طوفان را نیز اضافه کنید تا ببینید آیا دیدن زیبایی گردنه ی تاروکو به عبور از این جاده می ارزد یا خیر.

2safar

جاده ی هیمالیایی، کوهستان هیمالیا

ما نمی توانیم از بین جاده های این کوهستان یک جاده را به عنوان خطرناک ترین انتخاب کنیم چون تک تک جاده ها وحشتناک و مخاطره آمیز هستند. در وهله ی اول از این جاده ها به هیچ وجه خوب مراقبت نمی شود. دیدن اتومبیل های متعددی که در امتداد جاده واژگون شده اند نیز به ترس و وحشت رانندگان می افزاید. در فصل زمستان رسماً رانندگی در این جاده ها مشابه خودکشی است، اما همچنان رانندگان زیادی به دل خطر می زنند و معتقدند تماشای مناظر بی نظر جاده به خطرش می ارزد.

2safar

بزرگراه جیمز دالتون، آلاسکا

این جاده لقب غریب ترین جاده ی روی زمین را دارا است زیرا بسیار دور افتاده و منزوی است و به ندرت گذر اتومبیل یا انسانی به این جاده می افتد. دلیل خطرناک بودن جاده نیز همین دور افتادگی اش است چون اگر بر حسب حادثه ای بین راه متوقف شوید هیچ کس نیست که به دادتان برسد. مسافران بزرگراه جیمز دالتون با احتیاط کامل و ذخایر بنزین، آب و مواد غذایی در این جاده سفر می کنند. خطر بعدی همان طور که انتظار می رود یخبندان جاده در اغلب اوقات سال است که امکان لغزیدن و تصادف اتومبیل ها را بالا می برد.

2safar