جاذبه های گردشگری جهان - آمفی تئاتر بدروم ترکیه

جاذبه های گردشگری جهان - آمفی تئاتر بدروم ترکیه

2safar

شهر های تاریخی در هر کجای جهان قرار داشته باشند، به واسطه ی قدمت و دیرینگی که دارند، همواره مقصدی هیجان انگیز به شمار می روند. چراکه این شهرها در بستر هویتی شان دوره های مختلفی از تاریخ را جای داده اند و گردشگران از رهگذر بازدید از این شهرها، با چندین دوره تاریخی آشنای می شوند و اگر با آن دوره های تاریخی آشنا باشند یا در نقطه ای دیگر، آثاری متعلق به آن دوره های تاریخی را دیده باشند، بازدید از جاذبه های تاریخی در شهری دیگر و از منظری تازه برای آنها لذتی دوچندان دارد. اگر با 2safar همراه بوده باشید و مطالب معرفی جاذبه های گردشگری شهر افسوس ترکیه در ساحل دریای اژه را خوانده باشید، جاذبه های فراوانی از آن شهر افسانه ای را شناخته اید و از این رو، هنگامی که در مسیر 2safar به بدروم با جاذبه های تاریخی مشابه با دوره های زمانی یونان و روم در بدروم بر می خورید، ناخودآگاه مقایسه تاریخی این دوشهر برایتان لذت بخش خواهد بود و امروز ما در این مسیر به یکی از آثار باستانی متعلق به عصر یونان با شکوه در بدروم می رویم و با این جاذبه ی باشکوه و دیدنی آشنا خواهیم شد.

2safar

آمفی تئاتر بدروم یا همان تئاتر باستانی شهر، یکی از نمونه های فوق العاده از یک تئاتر کلاسیک یونانی است، که در بسیاری از شهر های یونانی می توانید ببینید. مانند افسوس که دو تئاتر بزرگ داشت. این آمفی تئاتریکی از بقایایی یونانیان در آناتولی است، که با به قدرت رسیدن رومی ها مانند دیگر نقاط قلمرو یونان و روم به محلی با شکوه برای نبرد گلادیاتور ها تبدیل شد و شما ردپای گلادیاتورهای باستانی را دوباره در اینجا خواهید دید، از دیگر جاذبه این مکان نزدیکی این آمفی تئاتر به ساحل و چشم انداز زیبای دریای اژه است. صحنه ای که زیبایی طبیعی و تاریخی اش آن را فراموش نشدنی می سازد.

2safar

این آمفی تئاتر یکی از شاهکارهای عالی معماری شهر یونان باستان، هالیکارناسوس Halicarnassus یا همان بدروم است. قدمت این اثر باستانی به قرن چهارم پیش از میلاد مسیح می رسد. که در دوران یونان ظرفیت این آمفی تئاتر در حدود 5000 هزار نفر بود اما افزایش ظرفیت این مکان طی قرن های بعدی گنجایش آن را به حدود 13000 نفر رساند. به نحوی که در قرن سوم پس از میلاد مسیح نبرد های های گلادیاتور ها در این میدان در آن ظرفیت برگزار می شد.

2safar

آمفی تئاتر بدروم سه حوزه اصلی دارد: صحنه ، ارکستر و مخاطب و گردشگران می توانند حکاکی های روی صندلی های سنگی را مشاهده کننده که به احتمال زیاد، اسامی افرادی است که به بودجه ساخت این مکان کمک کرده اند. منظره های زیبای این مکان فرصت عالی برای عکاسی هستند. جاذبه های مهم و برجسته ای مانند قلعه بدروم و جزیره کارا آدا در چشم انداز گردشگران قرار دارند و همچنین در یک روز آفتابی و آرام می توانید جزیره یونانی کووس را ببینید. در طول ماه های تابستان ، آمفی تئاتر میزبان یک سری کنسرت توسط نوازندگان محلی و بین المللی است که در هنگام غروب خورشید در کنار دریای اژه این کنسرت ها برگزار می شوند.آمفی تئاتر بدروم در قسمت مرتف شهر بدروم واقع شده است و از موزه باستان شناسی زیر آب، 30 دقیقه به صورت پیاده فاصله دارد. اگر نمی خواهید پیاده روی کنید ، یکی از مسیر های ارزان قیمت ، اتوبوس های محلی هستند که در مسیرهای ثابت حرکت می کنند و شما می توانید با آنها خود را به این آمفی تئاتر باستانی برسانید.