جاذبه های گردشگری جهان - پارک ملی سانجی گاندی بمبئی هند - قسمت نهم

جاذبه های گردشگری جهان - پارک ملی سانجی گاندی بمبئی هند - قسمت نهم

2safar

در پایان معرفی جاذبه ها و بخش های مختلف پارک سانجی گاندی، به طور مختصر شما را با جنبه های گوناگون و متنوعی که گردشگران در این مکان با آن رو به رو هستند و برای آنان خاطرات فراموش نشدنی را رقم خواهند زد، آشنا می کنیم. بر اساس آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی پارک سانجی گاندی، این مجموعه یکی از پربازدید کننده ترین پارک های ملی آسیا است، که حدود سالانه پذیرای 2 میلیون نفر می باشد. از جمله بخش های محبوی پارک برای گردشگران منطقه ی حفاظت شده ی Krishnagiri Upavan است که در حدود 5 کیلومتر مربع مساخت دارد. در این محوطه ی محافظت شده در داخل پارک ملی گردشگران می توانند، یک باغ وحش کوچک را از نزدیک ببینند و بسیاری حیوانات وحشی را در این باغ وحش مشاهده نمایند. در این باغ وحش ببر، تمساح، شیر و برخی دیگر از حیوانات وحشی در قفس نگهداری می شوند و در معرض دید عموم قرار دارند.

2safar

یکی از بخش های محبوب دیگر پارک سانجی گاندی، خط ریل قطاری است که گردشگران از طریق آن به بخش های مختلف پارک دسترسی پیدا می کنند و به همین منظور در فضایی ایمن و با رعایت نکات ایمنی برای محافظت از گردشگران، آنان می توانند، مناظر بکر و دیدنی این مکان بی نظیر را مشاهده کنند، مناظری که شاید در کمتر نقطه ی دیگر از جهان به توان آن ها را دید. گردشگران در قسمت دیگری از پارک که نزدیک به صخره های غار های کانهری است، امکان صخره نوردی برای یشان ممکن است، بسیاری از صخره نوردان برای بالا رفتن از صخره های این پارک عازم بمبئی می شوند و عده ی زیادی هم از تماشای تلاش صخره نوردان و محیط آن لذت خواهند برد.

2safar

از دیگر فضای هایی که برای گردشگران در این پارک ملی و منطقه ی محافظت شده ی Krishnagiri Upavan مسیر پیاده روی، تفریحات ورزشی مانند بدمینتون و دو ماراتون است که ورزشکاران بسیاری از شهروندان بمبئی و گردشگران را راهی این بخش از پارک ملی می کند، دوچرخه سواری هم از دیگر تفریحات رایج افراد در سنین مختلف این ناحیه است. آبشار های پارک ملی سانجی گاندی، دیگر بخش محبوبی است که گردشگران بسیاری را بسوی خود می کشاند و بسیاری از حیوانات بی آزار و اهلی در این نواحی در کنار گردشگران صحنه های فوق العاده ای را ایجاد می کنند، و مناظری فوق العاده پیش روی گردشگران است.

2safar

قایقرانی هم از جمله تفریحاتی است که گردشگران در محیط بکر و تماشایی پارک سانجی گاندی می توانند از آن استفاده کنند. قایق های پدالی 2 و 4 نفره در دریاچه کوچک منطقه ی حفاظت شده ی پارک ملی، در اختیار گردشگران قرار دارد و پل موجود در بخشی از این دریاچه هم فضای عکاسی را برای گردشگران ایجاد می کند. اما یکی از هیجان انگیز ترین بخش های حضور در پارک ملی، گردشگر با اتومبیل های مخصوصی است که گردشگران را به بخش های حشی پارک می برد و گردشگران می توانند شیر های هول انگیز و باشکوه را در آنجا از داخل ماشین های مخصوص مشاهده کنند.

2safar

پارک ملی سانجی گاندی با برخورداری از بخش های متعدد و متنوع که ما تنها به قسمت های خاص و مشهور آن اشاره کرده ایم، یکی از دیدنی ترین پارک های ملی در آسیاست، پارکی که گردشگران را از هر فرهنگ و قاره ای که آمده باشند و یا دارای هر سلیقه ای باشند را، راضی خواهد کرد، دامنه وسیع قسمت های مختلف این پارک بدون شک این منطقه را خواستنی تر وتماشایی تر می کند.