در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند؟ - قسمت پنجم

در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند؟ - قسمت پنجم

در این مقاله به مهم ترین عواملی که شک مأموران امنیتی فرودگاه ها را بر می انگیزد می پردازیم و نکاتی که لازم است رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید را یادآور می شویم. با 2Safar همراه باشید.

لپ تاپ بدون شارژ

ممکن است مأموران گیت امنیتی از شما بخواهند که لپ تاپتان را روشن کنید. اگر لپ تاپ شما شارژ نداشته باشد و روشن نشود شاید مأموران آن را از شما برای بازرسی بیشتر بگیرند و مدت زیادی معطل شوید. همیشه تمام وسایل الکترونیکی تان مانند لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و غیره را قبل از سفر شارژ کنید تا اگر در گیت امنیتی مأموران از شما بخواهند آن ها را روشن کنید مشکلی نداشته باشید. البته این مشکل چندان رایج نیست اما اگر با احتمال چند درصد هم پیش بیاید شما با دردسر زیادی مواجه می شوید و بهتر است هر طور شده از آن اجتناب کنید.

2safar

آقایان ریشو

ممکن است این موضوع به نظرتان تبعیض آمیز و نا عادلانه برسد اما جالب است بدانید ریش داشتن می تواند منجر به بازرسی بیشتر گیت های امنیتی فرودگاه های خارجی شود. دلیل این امر به تغییری است که ریش در چهره ی آقایان ایجاد می کند. افراد زیادی در گذشته کوشیده اند با گذاشتن ریش هویت واقعی خود را مخفی کنند و در ننیجه نوعی حساسیت در مأموران نسبت به ریش ایجاد کرده اند. حتی گاهی تغییر چهره ی خانم ها با رنگ مو و لنز و آرایش غلیظ نیز می تواند آن ها را در گیت امنیتی دچار دردسر کند. فراموش نکنید هر عاملی که در چهره ی شما تغییر زیادی ایجاد کند ممکن است دردسر آفرین باشد، پس سعی کنید تا حد امکان شبیه به عکس پاسپورتتان باشید. آفسیر باید قادر باشد با یک نگاه چهره ی شما را با عکس پاسپورت تطبیق دهد، در غیر این صورت به بررسی دقیق تری نیاز پیدا می کند.

2safar

همراه داشتن غذای زیاد

اگرچه بردن خوراکی های مجاز به داخل هواپیما اشکالی ندارد اما اگر مواد خوراکی زیادی به همراه داشته باشید ممکن است دچار دردسر شوید، به خصوص غذاهای تازه مانند میوه و سبزیجات در حجم زیاد مشکل آفرین است. غذای تازه ای که به داخل هواپیما می برید باید در حدی باشد که تا قبل از رسیدن به مقصد خورده شود. بیش از این مقدار شما را در گمرک مقصد دچار دردسر خواهد ساخت و به همین دلیل نیز مأموران امنیتی معمولاً اجازه ی بردن حجم زیاد مواد غذایی تازه را به داخل هواپیما نخواهند داد. البته غذا های بسته بندی شده و آماده کمتر از غذا های تازه حساسیت بر می انگیزد و معمولاً مشکلی ندارد.

2safar

خالی نکردن بطری آب

حتماً می دانید که حمل بطری آبِ پر در گیت امنیتی ممنوع است و بطری حتماً باید خالی باشد. مأموران از قبل در این رابطه هشدار های لازم را می دهند و انتظار ندارند کسی علیرغم آن همه توصیه و هشدار همچنان بطری آب به همراه داشته باشد. اگر فراموش کنید بطری آبتان را خالی کرده با لیوان قهوه تان را دور بیندازید ممکن است بی جهت در گیت معطل شوید، به خصوص اگر به پست یک مأمور سختگیر بخورید به خاطر این کار وسایلتان را با دقت بازرسی خواهد کرد.

2safar