در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت چهارم

در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت چهارم

در این مقاله به مهم ترین عواملی که شک مأموران امنیتی فرودگاه ها را بر می انگیزد می پردازیم و نکاتی که لازم است رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید را یادآور می شویم. با 2Safar همراه باشید.

رعایت نکردن قوانین کشور مقصد

هر کشوری قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد و از بازدید کنندگان انتظار می رود از قبل با این قوانین آشنایی داشته و آن ها را رعایت نمایند. هر نوع تخطی ار این قوانین ممکن مسافر را به دردسر بیندازد. حتی توصیه می شود مسافر با قوانین کشوری که پرواز ترانزیتش در آن صورت می گیرد نیز آشنا باشد. چیز های خیلی ساده ای ممکن است باعث سوء تفاهم شود مثلاً برخی حرکات دست و بدن در کشور هایی بی ادبانه تلقی شده و یا به کار بردن کلمات و جملاتی خاص دردسر آفرین است.

همراه داشتن مسواک برقی

شاید برایتان عجیب باشد اما همراه داشتن مسواک برقی ممکن است شما را به درد سر بیندازد. برخی برند های این مسواک باطری های لیتیومی دارند و همان طور که می دانید این نوع باطری ها در مونیتور بازرسی موجب حساسیت مأموران می شوند چون باعث می شوند اشیاء پشت این باطری ها دیده نشوند. اصلی ترین دلیلی که مأموران امنیتی از شما می خواهند لپ تاپ خود را از کیف خارج کرده و داخل سبد جداگانه ای برای بازرسی قرار دهید همین است. ضمناً احتمال منفجر شدن باطری های لیتیومی در هواپیما وجود دارد. ممکن است یک گیت امنیتی سختگیر اصلاً به شما اجازه ی بردن مسواک برقی به داخل هواپیما را ندهد و این مسواک گران قیمت به سادگی ضبط شود. توصیه ی ما به شما این است که در سفر یک مسواک معمولی به همراه ببرید یا مسواک برقی خود را در چمدان بار بگذارید.

2safar

همراه داشتن برخی برند های خاص تلفن همراه

در سال 2017 گوشی های سامسونگ گلکسی نوت 7 در گیت های امنیتی دردسر آفرین شده بود زیرا بعضی از انواع گوشی ها به خاطر مشکل باطری منفجر شده بودند و به همین دلیل گیت های امنیتی اجازه ی حمل این گوشی ها به داخل هواپیما را نمی دادند. اگر چه پس از آن سامسونگ نقض گوشی هایش را برطرف کرد و تمام گوشی های فروخته شده را از مشتریان پس گرفت اما همچنان مأموران امنیتی پرواز به این گوشی ها حساسیت دارند. بهتر است اگر این برند از گوشی را دارید ترجیحاً با خود به سفر نبرید.

2safar

تنهایی سفر کردن

شاید این مورد منظقی نباشد چون سفر تنهایی چه به منظور کار و چه تفریح امروزه خیلی رایج است. اما از آن جا که اغلب تبهکاران تنها سفر می کنند یا حداقل تظاهر می کنند همدست هایی که در پرواز دارند را نمی شناسند، افراد تنها بیشتر مورد موشکافی مأموران امنیتی قرار می گیرند. خیلی به ندرت پیش آمده است که خانواده ها یا یک گروه شاد دوستی قصد هواپیما ربایی با یا چیز هایی از این قبیل داشته باشند. البته تنهایی سفر کردن به خودی خود شما را مشکوک نمی کند اما اگر این عامل یا یک یا چند عامل شک بر انگیز دیگر که در این مقاله عنوان کرده ایم همراه شود می تواند دردسر آفرین باشد.

2safar