بهترین تفریحات پوکت

بهترین تفریحات پوکت

کارهای زیادی برای انجام دادن در بزرگ ترین و زیبا ترین جزیره ی تایلند، پوکت وجود دارد. در این جزیره شهری زیبا و تاریخی قرار گرفته است که منظره ی دیدنی و جاذبه های فرهنگی زیادی برای توریست ها دارد. همچنین طبیعت در گوشه کنار جزیره بکر است و گردش در چنین طبیعتی یکی از بهترین تفریحات پوکت به شمار می رود. مکان های مشهوری چون خلیج فنگ نگا و جزایر فی فی نیز جای خود را دارند.

در این مقاله به معرفی بهترین تفریحات پوکت و کارهایی که می توان در این جزیره انجام داد می پردازیم تا به شما دید روشنی از آن چه در پوکت انتظارتان را می کشد بدهیم.با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. خلیج فنگ نگا، شمال شرقی پوکت

بارزترین ویژگی خلیجفنگ نگاصخره های آهکی است که از میان آب زمردین این خلیج بیرون آمده اند و منظره ای بسیار چشمگیر را رقم زده اند. در این خلیج جزیره ی جیمز باند و دهکده یکوه پانیی نیز قرار گرفته اند. بهترین روش برای لذت بردن از این منظره ی بی نظیر اجاره ی یک قایق از قسمت شمالی جزیره ی پوکت است. کروز های یک روزه نیز برای گردش در این خلیج وجود دارند که برای عکس گرفتن و لذت بردن توریست ها از مناظر در قسمت صخره های آهکی توقف می کنند. همچنین اتوبوس های قایقی در این منطقه رفت و آمد می کنند که نسبت به دو گزینه ی قبلی کیفیت پایین تری دارند، اما اگر قصد دارید در هزینه ها صرفه جویی می کنید می توانید با این اتوبوس ها در خلیج فنگ نگا گردش کنید.

2safar

2. جزیره ی جیمز باند

این جزیره از مشهور ترین دیدنی های پوکت است و برای نخستین بار به علت فیلم برداری یکی از فیلم های جیمز باند(مردی با اسلحه ی طلایی) شناخته شد. تقریباً تمام تور ها زمانی را برای بازدید از جزیره ی جیمز باند در نظر می گیرند و کمتر کسی بدون دیدن این جزیره پوکت را ترک می کند. جزیره ی جیمز باند که محسور در تپه های نوک تیز و سرسبز است، منظره ای بسیار دیدنی دارد. تورهای جزیره مسافران خود را برای ناهار به کوه پانیی می برند که یک دهکده ی ماهیگیری مسلمان نشین است و یکی دیگر از نقاط دیدنی و جذاب خلیج فنگ نگا به شمار می رود.

2safar

3. چشم انداز سامت نانگشه

این نقطه ی سحر آمیز که تا سال های اخیر عملاً ناشناخته مانده بود، امروزه یکی از جاذبه های پر طرفدار خلیج فنگ نگا است که بر فراز تپه ای در فاصله ی سی دقیقه رانندگی با مرکز پوکت واقع شده است. دلیل محبوبیت سامت نانگشه چشم انداز نفسگیری است که به صورت پانورامیک از خلیج فنگ نگا و صخره های آهکی عرضه می کند. این نقطه در حد مطلوبی از تمدن به دور است و در نتیجه توریست ها می توانند از آرامش آن لذت ببرند. بهترین زمان برای بازدید از این نقطه در هنگام طلوع خورشید است زیرا چشم اندازی پر جاذبه به سمت شرق دارد. خورشید در میان کوه های آهکی بین ساعت 5:30 تا 6 پدیدار می شود و افرادی که چنین طلوع با شکوهی را می بینند، این احساس را دارند که روح خود را در انوار زرین خورشید شستشو داده اند و در مرکز کهکشان قرار گرفته اند.

2safar

4. جزیره ی فی فی

جزیره ی فی فی یکی از بهترین جزایر تایلند است و از آن جا که قبلاً میزبان فیلم های سینمایی بوده است، یک جزیره ی سوپر استار محسوب می شود. برای توریست های زیادی جزیره ی فی فی دلیل اصلی سفر به پوکت به شمار می رود. زیبایی فی فی اغوا کننده است و وقتی با قایق به آن نزدیک می شوید، مانند قلعه ای است که از زیر آب سر بر آورده است و صخره های عظیم اطراف آن را پوشانده اند. فی فی در واقع مانند جنگلی است که در جلوی آن ساحلی رؤیایی قرار دارد. جدا از زیبایی، نوعی آرامش عمیق این جزیره را در بر گرفته است که در کمتر جایی در کره ی زمین می توان این آرامش را حس کرد. گویی زمان در اینجا متوقف شده است و هیچ عجله ای پذیرفتنی نیست. گذشته و آینده ای وجود ندارد و تمام لذت و آرامش جریان یافتن در زمان حال را می توان در فی فی تجربه کرد.

در مقالات بعدی مربوط به تایلند، در ارتباط با جزیره ی فی فی، بهترین سواحل، رستوران ها و هتل های این جزیره بیشتر خواهیم نوشت.

2safar

5. خیابان بانگلا

این خیابان با غروب خورشید ناگهان زنده می شود و خون در رگ هایش به جریان می افتد. خیابان بانگلا که 400 متر طول دارد با نورهای رنگارنگ نئون زینت یافته است. صدای موسیقی بلند آن و نوشیدنی های ارزان قیمتش توریست ها را به سوی خود جلب می کند. یک سوی این خیابان به ساحل دریا می رسد و سوی دیگرش به مراکز خرید و شلوغی شهر متصل است.

در بیشتر اوقات سال این خیابان بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است و شور زندگی در آن جریان دارد. مردم دوست دارند پس از غروب آفتاب در این خیابان قدم زده و زندگی را لمس و احساس کنند. افرادی که به دنبال شبی شاد و سرشار از خوش گذرانی در پوکت هستند، باید گردش در این خیابان را در صدر برنامه های خود قرار دهند. خیابان بانگلاپر از فروشگاه، رستوران، کلوب های شبانه و مراکز تفریحی است و نمایش های خیابانی و رقص نیز در اغلب شب ها در آن اجرا می شود.

2safar

6. مجسمه ی بودای بزرگ

مجسمه ی بودای بزرگ در پوکت نشان اختصاصی این جزیره است. این مجسمه بر فراز تپه های ناکِرد بین چالانگ و کاتا قرار گرفته است و 45 متر ارتفاع دارد. در واقع به خاطر بزرگی و محل مرتفعی که مجسمه واقع شده است از بیشتر نقاط پوکت قابل دیدن است. بازدید از این مجسمه از نزدیک نیز امکان پذیر است و یک جاده ی پیچ در پیچ به طول 6 کیلومتر اطراف این مجسمه کشیده شده است و مسافران را به سوی آن می برد. مجسمه ی بودای پوکت از جمله دیدنی هایی است که باید حتماً در برنامه ی شما در سفر به این جزیره گنجانده شود.

2safar

7. جزایر سیمیلان

این جزایر در فاصله ی هشتاد و چهار کیلومتری شمال غرب پوکت قرار گرفته اند. جزیره یکوه سیمیلان یکی از معروف ترین جزایر در دریای آندامن است و دلیل آن آب بسیار شفاف این جزیره است که امکان دیدن شگفتی های دنیای زیر آب را امکان پذیر می سازد. در واقع این جزیره در میان ده نقطه ی برتر دنیا برای غواصی قرار دارد. علاوه بر غواصی، جزایر سیمیلان محبوب قایق سواران نیز هست. هر کدام از جزایر سیمیلان اسم و شماره ای دارند و از شمال به جنوب شماره گذاری شده اند. لازم است بدانید جزایر سیمیلان در تمام ایام سال در دسترس عموم نیستند و معمولاً از تاریخ 15 اکتبر تا 15 می در دسترس می باشند. در واقع در فصول گرم تایلند، جزایر سیمیلان فقط در اختیار مردم بومی قرار دارند.

2safar

8. بازار های شب پوکت

بازار های محلی در پوکت محل مناسبی برای خرید است چون اجناس با قیمت های خیلی مناسبی در این بازار ها ارائه می شوند. این بازار ها به خصوص برای خرید سوغاتی، یادگاری و صنایع دستی مناسب هستند. بهترین نکته در ارتباط با خرید در این بازارها دایر بودن آن ها در شب است. توریست هایی که به پوکت می آیند در درجه ی اول خواهان تفریحات ساحلی، شنا، آفتاب گرفتن و لذت بردن از ساحل و دریا هستند و اختصاص دادن زمان برای خرید به معنای از دست دادن یک روز دلپذیر آفتابی در ساحل است. بنابراین این بازار های شب بهترین فضا و زمان را برای خرید به وجود آورده اند. به علاوه، بازارهای محلی در طول روز گرم هستند و شما را زود خسته می کنند، اما بازارهای شب خنک و پر هیاهو هستند و به غیر از خرید جاذبه های فراوانی دارند. در این بازار می توانید غذاهای محلی از فروشندگان خیابانی خریداری کنید. بهترین بازار های شب پوکت بازار چیلوا، بازار آخر هفته، بازار واکینگ استریت، بازار پوکت ایندی و بازار مالین پلازای پاتونگ هستند.

2safar

9.گردش در ساحل و جزایر دریای آندامن

دریای آندامن که اطراف پوکت را فرا گرفته است، به شکلی فوق العاده زیبا و سحر آمیز است و پر از جزایر کوچک استوایی است. قبلاً در مورد جزایر فی فی و سیمیلان که مشهور ترین جزایر این دریا هستند صحبت کرده ایم. اما علاوه بر این جزایر، جزایر نزدیک تری به ساحل نیز وجود دارند که بهترین مکان برای دوری از جمعیت، آرامش و آزادی و نوعی انزوای لذت بخش و خود خواسته محسوب می شوند. معروف ترینِ این جزایر جزیره ی راچا یا رایا، کورال، کوه یو یا، کوه خای و کوه بان هستند. هر کدام از این جزایر ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اگر خواهان گذراندن تعطیلات خود در یک جزیره ی منزوی هستید، در مورد این جزایر تحقیقاتی صورت دهید و مناسب ترین جزیره را با توجه به مشخصات مورد نظر خود انتخاب کنید.

دریای آندامن آبی لاجوردی رنگ، گرم و زلال دارد و ساحل آن مکانی عالی برای آفتاب گرفتن است. شن های سفید و چشم انداز بی نظیر غروب آفتاب تمام خستگی روح و جسم شما را بر طرف می کند.

2safar